آیت الله علم الهدیبعد از قدر دانی آیت الله علم الهدی از عوامل فیلم یتیم خانه ایران،ابولقاسم طالبی نیز از ایشان قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایکنا ،امام جمعه مشهد ضمن تقدیر و تشکر از سازندگان فیلم «یتیم‌خانه ایران» گفت: این فیلم نقطه تاریخی مبهم٬ مجهول و تاریکی را که تا به امروز کشف نشده بود٬ به تصویر می‌کشد، اینکه در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ به وسیله قحطی که انگلیسی‌ها با غارت و دزدی بر ما تحمیل کردند، از جمعیت ۱۸ میلیونی کشور نصف مردم جان دادند و کشته شدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر روزی هنر به خدمت انقلاب در آید و هنرمندان که مدیون انقلاب هستند در زمینه سیره شهداء کار کنند، در بصیرت سیاسی جامعه تأثیر بسزایی می‌گذارد.

آیت الله علم الهدی هم چنین عنوان کرد:از برخی هنرمندان که فساد دشمن را در قالب فیلم به تصویر می‌کشند، باید تقدیر کرد.
در همین راستا ابوالقاسم طالبی در متنی از ایشان تقدیر و این نوع روشنگری را در جهت ترویج و نشر و تبلیغ فیلم های ارزشمند موثر دانست. متن نامه به شرح ذیل است.

هوالمصور
حضرت آیت الله علم الهدی
سلام علیکم

حال که جنابعالی با روشن‌بینی خاص خودتان در خطبه‌های نماز جمعه مشهد رضوی یک فیلم سینمایی را تحسین و ترویج نمودید برخود لازم می دانم فارغ از اینکه سازنده فیلم چه کسی است از شما تشکر نمایم، زیرا این اقدام جنابعالی می تواند شروع یک حرکت انقلابی و دلگرم کننده برای سینمای این سرزمین باشد.
آنچنان که ائمه جمعه و جماعات روشن ضمیر علی رغم خواست دشمنان که مایل نیستند راه نورانی امام (س) از طریق این هنر موثر ترویج و نشر گردد، به تبلیغ و تحلیل فیلم های ارزشمند سینمای ایران بپردازند و مستمعین خود را با سینما آشتی دهند تا معادله عرضه و تقاضای فیلم های ارزشمند در سینمای کشور به شکل صحیح حل گردد. ان شاءالله

و من الله التوفیق
ابوالقاسم طالبی