” گیتا “

اولین اثر سینمایی مسعود مددی 

امروز برروی شبکه اکران موسسه راوی فیلم قرار می گیرد.

 

مسعود مددی کارگردانی چند فیلم کوتاه داستانی «روی آسفالت داغ»، «حریم، صورتک» ساخت چند فیلم مستند پشت صحنه، نگارش فیلم نامه و کارگردانی فیلم بلند ویدئو سینمایی «فراموشی» را برعهده داشته است؛ اما « گیتا » اولین اثر فیلم سینمایی وی محسوب می شود.

خلاصه ای از فیلم :

بیتا و همسرش امیر دلمشغولى هاى زندگى ساده خود را دارند. گیتا بعد از گذشت دو سه سال از رفتن پسرش به خارج از کشور هنوز بشدت دلتنگ است و دورى او را برنمى تابد. فارغ از همه تدابیر و دلخوشى هاى ساده آن ها، سرنوشت تغییرات پیچیده و غیرمنتظره اى برایشان رقم مى زند.

مریلا زارعی، حمیدرضا آذرنگ، سارا بهرامی، بهناز جعفری و … در این فیلم نقش آفرینی می کنند.

یادداشت مسعود مددی، کارگردان فیلم :

 یک درام اجتماعى است و روایتى درباره رابطه خاص یک مادر و فرزند. بنظر مى آید که ویژگى متمایز و آشفتگى غریب موجود در این رابطه که احساس برانگیز و درعین حال عمیق و قابل تامل است کشش داستانى قابل توجهى براى بیننده ایجاد کند.

این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و موسسه تصویر شهر تهیه شده است.

« گیتا » به روایت تصویر….

گیتا - راوی فیلم

گیتا - راوی فیلم

گیتا - راوی فیلم

gita 04

حواشی :

مسعود مددی درباره داستان فیلم به خبرنگار مهر گفت:

“ایده اولیه این فیلم بر رابطه ویژه بین مادر و فرزند در شرایط خاص و پیچیده تاکید دارد و هر اندازه داستان پیش می رود پیچیدگی این رابطه برای تماشاگر عیان‌تر می شود.”

مسعود مددی درباره فیلم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر گفت:

“« گیتا » میتواند جزو فیلم های تلخ این دوره از جشنواره باشد زیرا کمی به تلخی گرایش پیدا می کند اما در نهایت داستان به سمت تلخی نمی رود در واقع به لحاظ رویدادهای داستان و کنش اصلی آن ممکن است این حس در وهله اول برای تماشاگر به وجود بیاید.

.