فیلم سینمایی «ماجرای نیم روز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان به تهیه کنندگی سید محمود رضوی اوایل آذر در حوالی تهران کلید خورد و تمام فیلم برداری آن در تهران و اطراف شهر انجام شد.. این اثر سینمایی یک تریلر پلیسی در ژانر سیاسی است که در بستر قصه به حوادث و وقایع سال ۱۳۶۰ می پردازد. و با فیلم قبلی این کارگردان به جهت قصه گو بودن و فضا سازی بسیار متفاوت است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در محله های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیابان‌ها و کوچه‌ها و در پستوی خانه‌ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟

در «ماجرای نیم روز» جواد عزتی، احمد مهرانفر، مهرداد صدیقیان، لیندا کیانی، هادی حجازی‌فر، حسین مهری، مهدی زمین پرداز، امیر‌حسین هاشمی، احمد قزوینی، محیا دهقانی، سپیده مظاهری، اکبر مددی‌مهر با حضور مهدی پاکدل به ایفای نقش می‌پردازند.

از عوامل تولید «ماجرای نیم روز» می‌توان به فیلمنامه: محمد حسین مهدویان و ابراهیم امینی، مدیر فیلمبرداری: هادی بهروز، طراح گریم: محسن دارسنج، طراح صحنه و لباس: بهزاد جعفری، صدابردار: هادی ساعد محکم، مجری طرح: کامران حجازی، مدیر تولید: سعید شرفی کیا، جلوه های ویژه: محسن روزبهانی، برنامه ریز: وحید کاشی، دستیار اول کارگردان: عبدالرحیم صاحب الفصول، عکاس: سحاب زری باف، مشاور رسانه ای: بیتا موسوی و تهیه کننده: سید محمود رضوی اشاره کرد.

گفتنی است که محمدحسین مهدویان سال گذشته با فیلم موفق «ایستاده در غبار» در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست سیمرغ جایزه ویژه هیات داوران، جلوه های میدانی و بهترین طراح صحنه و لباس را برای فیلمش کسب کند.

«ماجرای نیم روز» محصول موسسه سیمای مهر است. و اولین نمایش «ماجرای نیم روز» در بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر است.

شنیده ها و واکنش‌هایی که از هیأت انتخاب و افرادی که فیلم را دیده‌اند گویای این است که فیلم ماجرای نیمروز میتواند توجه همه را جلب کند و به نوعی پدیده سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بشود.

برگرفته از سینماپرس و فیلم نت نیوز

گالری تصاویر فیلم در ذیل قابل مشاهده است …

 

.